שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אורנה משעלי קוסמטיקאית מוסמכת פרא רפואית לפגישת ייעוץ התקשרי - 052-653-0817
שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מיתוס הקולגן ביופור

מיתוס הקולגן

נתחיל מהסוף: לא ראיתי אף מחקר אובייקטיבי המוכיח זאת. ו"מחקרים" הנערכים על ידי יצרני הכדורים או האבקות, אינם נחשבים בעיניי למקור ידע. כל חברה יכולה לספק ממצאים מחמיאים על מוצריה…

אבל – בואו נבדוק האם זה הגיוני מבחינת הביולוגיה של הגוף.

כל המזון שאנו אוכלים נכנס לקיבה, עובר פירוק ראשוני, ממשיך למעי הדק, עובר פירוק למרכיבים הבסיסיים ביותר, ומהמעי המרכיבים הבסיסיים האלה נספגים לכלי הדם. דרך מערכת כלי הדם המרכיבים מגיעים לכל התאים. למשל: החלבונים שבמזון, מפורקים ליחידות הבסיס שמרכיבות כל חלבון והוא: חומצות אמינו. חומצות האמינו מגיעות מהמעי הדק אל זרם הדם ומשם לתאים. התאים מקבלים את היחידות הבסיסיות האלה ומשתמשות בהן לכל מיני צרכים, ביניהם: לבנייה של חומרים מורכבים יותר. התאים למשל מייצרים כל יום חלבונים חדשים על פי צרכי הגוף השונים. ממה הם מייצרים את החלבונים? מאבני הבניין שלהם: מחומצות האמינו שהם קיבלו דרך מחזור הדם. בתאים יש מלאי קבוע של חומצות אמינו.

הקולגן הוא חלבון. אנו למעשה אוכלים מדי יום קולגן – בבשר, וגם במזונות מעולם הצומח.

העניין הוא, שהקולגן שאנו אוכלים – לא מגיע לתאים כקולגן גם לא לעור. הוא מתפרק במערכת העיכול, והופך לחומצות אמינו. מה שאיברי הגוף, הרקמות והתאים מקבלים – הוא חומצות אמינו. הדרך היחידה של הגוף לקבל חלבון היא – שהתאים עצמם ייצרו אותו. כמו שהם אכן עושים כל הזמן.

לתאים לא חסר חומר הגלם לייצור חלבון (חומצות אמינו) – אנו הרי אוכלים בכל יום חלבונים. גם אם לא שתינו אבקת חלבון, בגופנו יש שפע מחומצות האמינו שנחוצות לייצור חלבון הקולגן.

זה שנשתה קולגן, או נאכל אותו כסטייק או שניצל – לא ישכנע את התאים לייצר יותר קולגן. למעשה, הם אפילו לא מודעים לכך שאכלנו סטייק או שתינו אבקת חלבון.

לפי מה מחליטים התאים כמה קולגן לייצר? לפי צרכי הגוף בלבד.

הדבר היחידי שאנו יכולים לעשות כדי שיהיה עוד קולגן בעור, זה לגרום לו לייצר קולגן.

כיצד עושים זאת? למשל: עוברים טיפול קוסמטי או אסתטי, שהוכח קלינית כגורם למיצוק. או מורחים מרכיבים פעילים, בקרמים טיפוליים, שמעודדים ייצור קולגן בעור. ישנם מרכיבים כאלה שפעילותם הוכחה במחקרים רבים.

אני מזמינה אותך אלי למכון לייעוץ כיצד למצק את העור!

אהבת? אשמח לתגובה ושיתוף :)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
אורנה משעלי

אורנה משעלי

קוסמטיקאית מוסמכת פרא רפואית
חצב 37 כפר ורדים 052-653-0817

השאירי תגובה

מעדיפה לדבר איתי?